O nas

Kluczem do efektywnej pracy z dzieckiem – a do tego pracy, która sprawia dziecku radość – jest zarówno szeroka wiedza,
jak i odpowiednie podejście. Nasze terapeutki posiadają nie tylko gruntowne wykształcenie, regularnie poszerzane na specjalistycznych kursach, ale także doświadczenie w pracy z dziećmi – zdrowymi oraz z trudnościami intelektualnymi, emocjonalnymi, zachowawczymi, ruchowymi.

Ewa Dominik

Moja praca jest moja pasją! Pracuję z dziećmi m. in. z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej. Jestem certyfikowanym diagnostą dojrzałości szkolnej, trudnościami w uczeniu się, terapeutą ręki, pedagogiem specjalnym oraz terapeutą zajęciowym. Posiadam certyfikat instruktora jogi dla dzieci i z sensoplastyki. Jestem trenerem umiejętności społecznych (TUS) i kontroli złości. W swojej pracy staram się wykorzystywać ciekawe i atrakcyjne dla dziecka metody i techniki pracy. Prowadzę terapię nastawioną na zadowolenie dziecka i wywołanie uśmiechu na jego twarzy poprzez proponowane aktywności. Stale poszerzam swoją wiedzę i nabywam kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych. Obecnie studiuję na kierunku logopedia z neurologopedią oraz diagnoza, terapia, wsparcie i edukacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na co dzień jestem mamą dwójki cudownych, żywiołowych dzieci.

Agnieszka Bula

Jestem pedagogiem specjalnym, logopedą i neurologopedią. Mam doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami. Zawodowo jestem związana z instytucjami oświatowymi. W szkole pracuję jako nauczyciel oraz logopeda. Podczas zajęć wykorzystuję różne metody oraz techniki pracy. Stale rozwijam swój warsztat pracy, chętnie uczestniczę w szkoleniach. Ukończyłam szkolenia min. „Terapia ręki – jako element pracy z dzieckiem z trudnościami grafomotorycznymi”, „Terapia integracji sensorycznej i usprawnianie zmysłów dziecka z zaburzeniami mowy”. Brałam udział w licznych konferencjach poświęconych autyzmowi i komunikacji alternatywnej. W swojej współpracy z dzieckiem i rodzicem kieruje się założeniem, że najefektywniejsza terapia odbywa się poprzez zabawę. Praca z dziećmi jest moją pasją i realizuję ją poprzez zbudowanie relacji opartej na bezpieczeństwie i zaufaniu.

Agnieszka Cichoń

Jestem psychologiem. Swoje doświadczenia nabywałam poprzez praktyki w
Monarze oraz w poradni rodzinnej, a także poprzez pracę warsztatową z
młodzieżą. Moje umiejętności dotyczą podstaw pomocy psychologicznej,
profilaktyki wśród młodzieży oraz interwencji kryzysowej. Ukończyłam
różnego rodzaju szkolenia między innymi dotyczące zaburzeń zachowania,
takich jak ADHD, czy zachowań opozycyjno-buntowniczych. Ponadto moje
zainteresowania rozpościerają się wokół sztuki, a w szczególności
muzyki (ukończony I st. PSM). Wiążą się z udziałem w warsztatach
wokalnych, zespołach chóralno-wokalnych. Moje zawodowe zainteresowanie
obejmują w szczególności arteterapię oraz terapię systemową.

Beata Tileczek

Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. W swoich działaniach, zawsze staram się podążać za dzieckiem i adekwatnie odpowiadać na jego potrzeby. Do swojej pracy zawsze podchodzę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, a każdego podopiecznego traktuję indywidualnie. Prowadząc zajęcia dbam o to, aby dziecko ćwiczyło w taki sposób, by była to dla niego przyjemność, zabawa, a nie przymus. Dzięki takim działaniom, dzieci są chętne do realizowania zadań, a efekty przekładają się na poprawę funkcjonowania.

Jestem absolwentką studiów magisterskich  Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką. Ukończyłam również studia podyplomowe prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski na kierunku Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Pedagogika specjalna z autyzmem. Ukończyłam Studia Podyplomowe prowadzone przez Akademię Kujawsko-Pomorską w Bydgoszczy
na kierunku Integracja Sensoryczna. Stale doskonalę swój warsztat pracy, poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach.

Magda Mirek

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Opolskim oraz studiów podyplomowych na kierunku psychologia sportu na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku doradztwo zawodowe. Na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach.
Jako psycholog sportu pomogę w poznaniu i rozwinięciu możliwości. Realizuję treningi mentalne, dzięki którym można efektywnie funkcjonować podczas rywalizacji w zawodach i co najważniejsze uczą jak być profesjonalistą w codziennym życiu. Ponadto służę wsparciem w momencie powrotu do formy po kontuzji.

Agata Wojczyszyn

Posiadam obszerne doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży z różnorodnymi niepełnosprawnościami oraz wyzwaniami rozwojowymi. W trakcie moich zajęć kładę nacisk na indywidualne podejście i tworzenie przyjaznej atmosfery opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Nieustannie doskonale swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, warsztatach i szkoleniach, aby jeszcze lepiej wspierać Państwa dzieci.

Moje kwalifikacje obejmują szereg dziedzin, takich jak Trening Umiejętności Społecznych, terapia czaszkowo–krzyżowa, terapia NeuroTaktylna, Integracja Odruchów Dynamicznych i Posturalnych MNRI® dr S. Masgutovej, terapia Integracji Sensorycznej, Kinezjologia Dennisona, Metoda Delacato, Terapia Ręki, terapia Metody Warnkego a także dwustopniowe szkolenie „Wprowadzanie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością” i Program Rozwoju Komunikacji MAKATON. 

W moim wolnym czasie z pasją poszukuję i tworzę odpowiednie pomoce dla każdego dziecka. Interesuję się także rękodziełem i medycyną naturalną. Prywatnie jestem matką trzech pełnych życia synów.